Reiki jest wspaniałą i niezwykle skuteczną metodą terapii naturalnej. Polega na przekazywaniu uzdrawiającej energii „KI” od terapeuty do pacjenta poprzez delikatny dotyk rąk. Szczególne układy i pozycje rąk terapeuty, specjalnie dobrane miejsca energetyczne na ciele pacjenta i niepowtarzalny, relaksujący klimat zabiegów Reiki są charakterystyczne dla tej metody.

Starojapońskie słowo: „Reiki” oznacza w dosłownym tłumaczeniu „uniwersalną energię życia”. Energia życia przepływa przez wszystko co istnieje, ożywiając, tworząc i bezustannie odnawiając. Energia witalna, energia wewnętrzna, oddech, wola, siła wewnętrzna organizmu to najczęściej używane znaczenia tej energii. Jej nie zahamowany, swobodny przepływ przez ciało człowieka gwarantuje jego zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne.

Bywa jednak, że np. wskutek negatywnych emocji, zmartwienia, urazy, żalu, czy przeżywanego silnego stresu, swobodny przepływ energii życiowej zostaje zablokowany, wtedy pojawia się choroba, a człowiek potrzebuje pomocy. Im dłużej trwa blokada, tym choroba jest cięższa a objawy poważniejsze. Pomocy może szukać u terapeuty Reiki, który w czasie zabiegu jest w stanie skierować odpowiednio strumień energii życiowej w celu pobudzenia sił obronnych organizmu, usunąć blokady i przygotować system immunologiczny do samoleczenia.

Korzystanie z energii Reiki dodatkowo wspiera w każdym dobrym działaniu, wzmacnia pozytywne intencje i twórcze myśli. Pacjenci mają wzrastające poczucie bezpieczeństwa i ochrony, bowiem energia Reiki, jeśli pozwalamy jej działać, równoważy nas na wszystkich poziomach naszego istnienia: Ciała, Umysłu i Ducha.

Reiki także daje uświadomienie owych procesów i podpowiedź jak z tego wyjść. Nie ma prawdziwego uzdrowienia ciała bez uzdrowienia emocji, bez prawdziwego wybaczenia i przemiany schematów myślowych.

Reiki jest przede wszystkim energią miłości. Nie może nikomu zaszkodzić. Jest znakomitym relaksem. Jest wspaniałą i skuteczną terapią dostępną dla każdego.

Historia i tradycja

W znanej dzisiaj postaci metoda Reiki powstała 100 lat temu w Japonii, ale istota tej sztuki naturalnego uzdrawiania wywodzi się ze staroindyjskiej ajurwedy (dosłownie wiedzy o życiu), która znana była już 2500 lat temu. W czasach najnowszych została odkryta i upowszechniona przez dr. Mikao Usui, żyjącego i działającego w Kioto w latach 1865-1926.

W drugiej połowie XX w. metodą tą zainteresował się świat zachodni, upatrując w niej skuteczny sposób przywracania równowagi pomiędzy ciałem a psychiką człowieka. W Polsce Reiki pojawiło się w 1988 roku.

Efekty terapii

W czasie wieloletniego stosowania i propagowania Reiki obserwowałam wielokrotnie, że rzetelnie wykonywane zabiegi oraz zmiana stylu życia pacjenta i jego sposobu odżywiania z równoczesnym przyjmowaniem suplementów odżywiania a także włączenie do terapii innych metod holistycznego (całościowego) uzdrawiania dają wspaniałe rezultaty. Przynoszą nie tylko ulgę w cierpieniu, zmniejszenie poziomu bólu, ustąpienie dolegliwości chorobowych, ale przede wszystkim dają uczucie odzyskania wewnętrznej mocy i radości istnienia.

Pokochaj siebie, a będziesz zdrów

Przyczyną większości chorób jest brak pozytywnych uczuć. Brak nam przede wszystkim miłości do siebie i samoakceptacji. Stąd np. kłopoty z żołądkiem, wątrobą, jelitami, kołataniem serca i uporczywymi bólami głowy, choć badania nie wykazują żadnych zmian fizycznych. Bardzo często przejawem braku samoakceptacji są choroby kobiece, nowotworowe, nerwica, stany depresyjne, brak odporności.

Głęboko wierzę, że imperatyw bycia dobrym tkwi bardzo mocno w każdym człowieku. Jestem przekonana, że Reiki jako Uniwersalna Energia Życia – twórcza i pozytywna, wzmacnia go. Jej działanie oczyszcza serce z nienawiści, uprzedzeń, zgorzknienia. Daje zdolność kochania siebie i innych. Pomaga leczyć rany duszy i ciała. Po spotkaniu z Reiki człowiek nie wstydzi się być dobrym i z szacunkiem traktować siebie i innych ludzi.

PIĘĆ DUCHOWYCH ZASAD REIKI:

  • Właśnie dzisiaj bądź wdzięczny za to co masz.
  • Właśnie dzisiaj nie martw się.
  • Właśnie dziś przestań się złościć.
  • Właśnie dziś pracuj uczciwie.
  • Właśnie dzisiaj kochaj siebie i szanuj wszystkie stworzenia.