„Zdrowie jest naszym dziedzictwem, do którego mamy pełne prawo.
Jest całkowitą jednością duszy, umysłu i ciała.
Osiągnięcie tego jest dla nas nie tylko możliwe, ale też tak proste i
naturalne, że wielu z nas tego nie dostrzega”

dr Edward Bach

Kiedy jesteś spokojny i rozluźniony, możesz zwiększyć swój potencjał. Otwierasz się na nowe możliwości i czerpiesz większą satysfakcję z życia, kontaktów z ludźmi, pracy. Jesteś bardziej twórczy i cieszysz się otaczającym cię światem. Czasami jednak zdarzają się niespodzianki i możesz potrzebować pomocy, aby zachować harmonię i kroczyć naprzód. W tych właśnie chwilach ogromnym wsparciem są – ekstrakty dr Bacha. Bach Original Flower Remedies to 38 esencji wynalezionych przez brytyjskiego lekarza immunologa i patologa Edwarda Bacha, w celu przywracania równowagi emocjonalnej i lepszego radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Każdy z ekstraktów odpowiada określonym stanom psychiki lub cechom charakteru. Można je zażywać pojedynczo, lub tworzyć mieszanki, odpowiednio do potrzeb.

Dlaczego metoda dr. Bacha?

Esencje to preparaty produkowane na bazie kwiatostanów 37 specjalnie dobranych roślin i wody źródlanej. Ekstrakty te są lekami bezpiecznymi i skutecznymi – usuwają zarówno negatywne emocje jak i choroby somatyczne – leczą więc całego człowieka. Bach prowadząc swoje długoletnie badania nad esencjami zauważył, że są one w stanie przywrócić w organizmie harmonię i wyleczyć wiele uciążliwych chorób. Dla przykładu, bezpowrotnie mijają lęki, obawy, strach, niepokoje, człowiek pozbywa się natrętnych myśli, odzyskuje pewność siebie, odwagę, mija zwątpienie, rozpacz czy przygnębienie, apatia. Człowiek nabiera dystansu do siebie, do otaczającego świata, przestaje się spieszyć, staje się mniej wrażliwy na wpływy zewnętrzne, wyzbywa się nadopiekuńczości czy przestaje czuć się samotny. Najczęściej poprawa następuje już po podaniu pierwszej dawki kropli np. likwidacja strachu przed egzaminem, tremy przed występem, nagle doznanego silnego przeżycia traumatycznego itp. Esencje kwiatowe są powszechnie stosowane w krajach Zachodu, coraz szybciej wchodzą też i do polskiej medycyny. Wiedzę o terapii kwiatowej, dzięki swojej potwierdzonej doświadczalnie skuteczności, włączono do programu nauczania wielu wyższych uczelni, np. w Wielkiej Brytanii. Wiele krajów wprowadziło esencje kwiatowe do swoich lekospisów, i to nie tylko oryginalne, Bacha, ale przygotowane z rodzimych kwiatów.

Nie ma żadnych wątpliwości – krople działają!

bach

Na efekty, od chwili zastosowania, nie trzeba długo czekać.Czasami po chwilowym nasileniu objawów (co jest efektem pożądanym), następuje systematyczne cofanie się choroby, zarówno ze strony psychiki, jak i ciała. Chory nie musi wierzyć, że krople mu pomogą, bo działają bez względu na wiarę pacjenta. Po odstawieniu kropli nie obserwuje się nawrotu choroby, więc z całą pewnością nie jest to lek objawowy. Następuje przy tym trwałe wyleczenie. Krople nie wywołują żadnych objawów ubocznych, nie można ich przedawkować ani się od nich uzależnić. Można je bezpiecznie stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci, a nawet niemowląt, także kobiet ciężarnych. Potwierdzonych, skutecznych wyleczeń są tysiące. Esencje kwiatowe można bez obaw łączyć z każdym innym lekiem, zarówno chemicznym jak i homeopatycznym czy ziołowym. Leczenie esencjami kwiatowymi nie koliduje ani z leczeniem klasycznym, ani też z metodami stosowanymi przez medycynę niekonwencjonalną. Są doskonałym uzupełnieniem innych metod leczenia. Leczenie esencjami trwa, w zależności od stanu chorego oraz od cech indywidualnych, od kilku do kilkunastu miesięcy. Niektórzy pacjenci potrzebują tylko jednej esencji kwiatowej, dla innych trzeba dobrać ich więcej. Każda osoba leczona jest indywidualnym zestawem esencji.

Użyto materiały graficzne i tekst z serwisu www.drbach.pl

bach 2